Peale välimise hemoroidi operatsiooni küünalde kreemide kasutamine väljaheite leevendamiseks 14.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere

Viis päeva tagasi opereeriti välised hemoroidid. Vetsus käimine väga vaevaline. Kas võib kasutada küünlaid või kreeme leevendamaks valu, veritsust ja väljaheite teekonna libedamaks muutmiseks.
Mida oskate soovitada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küünlad on kidlasti omal kohal. Väljaheide tuleb pehme hoida. Vältida istumist nii palju kui see võimalik.