Hemoroidid peale operatsiooni 24.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
5 päeva tagasi on tehtud hemorroidide eemaldamis operatsioon. Kõhulahtisused tekitavad tugevaid kõhuvalusid (isegi väiksed annused). Nüüd aga kõht kinni, peale wc käimist (punnitamist)...tulid mitu punni (hemoroidi) jälle välja... Kas see on ajutine nö. Peale operatsiooni veel pole kõik terveks saanud ja ajaga läheb asi paremaks või oli operatsioon halvasti tehtud ja kõik ei ole eemaldatud?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

5 päeva peale operatsiooni on turse kõige suurem, mistõttu võib jääda mulje, et hemorroidid on tagasi. Lõpliku tulemuse üle saab otsustada 1 kuu möödudes. Peaksite vältima kõhukinnisust.