Liigliha päraku juures 26.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu mure on järgmine. Umbes pool aastat tagasi avastasin päraku juurest kerge liigliha tükikese rippuvat. Siiani see mind seganud ei ole, kuid vahest harva pühkides ka natuke veritseb. Värvuselt on ta nahavärvi, pehme. Mulle tundub nagu oleks ta ajaga natuke kasvanud. Mis see olla võiks? Hemoroidi pildiga võrreldes ei tundu sarnane.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks tegu olla hemorroidaalsete naha jääkripatsitega. Selleks et seda kinnitada, tuleks seda näha. Ohtlik see ei ole.