rasunäärme tsüstkasvaja? 29.08.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

on mingeid mooduseid kuidas vältida rasunäärme kasvajate tekkimist?
ma mingi aeg tagasi märkasin endal ühte kõrva piirkonnas, otseselt ei teinud valu, kuid viimasel ajal kaovad tekkivad vistrikud väga aeglaselt ja suurematest jääb taoline mügarik alles. kõige rohkem häirib et neid on just näo piirkonnas mitu.
peaks nahka tihemini puhastama?
sest põhimõtteliselt põhjus miks ta tuleb on ju ummistunud poor, mis ei saa seda rasva välja lasta?

tean et nende eemaldamiseks on kirurgiline meetod, kuid üritaks kuidagi ennetada neid.
ning kas sellest lõikusest jääv arm kaob ajaga või jätab mingi jälje nahale?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega peale üldise hügieeni mingeid imemeetodeid ei eksisteeri. Küsimus kuulub küll rohkem dermatoloogia valdkonda, aga minuteada on see nii. Operatsioonist jääb mingisugune arm kindlasti, ajaga selle silmatorkavus väheneb.