Kõrva tagune paistes 18.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.

Kolm nädalat tagasi tekkis kõrva taha selline paistetus või muhk. Siiani see ära kadunud veel ei ole. Käisin ka perearstil, sain antibiootikumid, need nagu korraks tegid selle väiksemaks aga täiesti ära ei kadunud.
See muhk või paistetus ei ole valulik ja haiget ei tee, samas on tunda ka kuskil siukest hernetera suurust kõvemat tükki tunda, pisike ja liikuv aga samuti valutu. Kas oskaksite öelda millega võiks tegu olla? Kas miskit ohtliku?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ohtlikuks mina seda ei peaks. Kui see Teid häirib, võiksite paluda perearstil saata end kirurgile - tegu võib olla näiteks ateroomiga (rasunäärme tsüstiga).