munake 11.04.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

tere, märkasin mõni aeg tagasi kõrvalesta ja näo kokkupuutekohas pisikest munakest vms., st. silmaga ei olnud seda näha, aga katsudes oli tunda, arvasin algul, et lihtsalt mingi vistrik, kuid ta ei kadunud ära ja nüüd on aega mööda läinud ja ta on suuremaks läinud...
ta ei häiri otseselt kuidagi, käega katsudes ja muidu ei ole valus...aga lihtsalt ei tundu päris õige asi...

mis see võib olla? ja mida peaks tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kõige tõenäolisem on ateroom - rasunäärme tsüstkasvaja. pahaloomuline see ei ole aga reeglina ise ära ei kao, hoopis kipub kasvama ja võib hiljem ka mädanema minna. Raviks on kirurgilene eemaldamine.