katkine küüs 21.04.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ühel päeval paistetas üks sõrmedes hirmsasti üles, nii et kartsin, et olen luu ära põrutanud. Paar nädalat hiljem läks küüs lillaks, hakkas mäda väla ajama, nüüd on aga kollane ja alt lahtine. Kuid alt ei paista ka veel tervemat vaatepilti. Kas peaksin laskma küüne välja tõmmata või peaksin minema nahaarsti juurde seenahiguse kahtlusega (kodus on emal olnud juba aastaid küüneseen, kuid paranes sellest suvel uue ravimiga). Lisaks kõigele ei mäleta ma, et oleksin kuhugi vahele jäänud või haiget saanud. Tänades, L.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Otsest soovitust, kas küün emaldada või mitte, ma Teile kirja teel küll anda ei saa. Mis puutub haiguse algusesse ja kogu Teie poolt kirjeldatud haiguspilti, siis selle järgi jääb küll mulje, et tegemist ei ole seenhaigusega. Et täpsemalt Teid aidata, võite tulle minu vastuvõtule kas neljapäeval 14-16 või reedel 12-14 kab. 112, eelnevalt registreerides telefonil 6971135, nõutav on kaperearsti saatekiri.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Kahtlane varvas

Mu varvas valutab, mädaneb, veritseb, on punane ja arvatavasti ka paistes. Ei ole kunagi olnud probleemi, et küüs kasvaks sisse, aga üks päev küüs murdus ära väga valusalt.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kahjuks pilti ei näe. Kirjelduse järgi võiks olla panariitiumi e. varba küünevalli põletikuga. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule.

Loe edasi

Katkine sünnimärk

Tere! Mure on selline, et ema tõmbas paar päeva tagasi seljal oleva sünnimärgi (kõrge), kas see on ohtlik ja kas peab minema kohe arstile?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist ei ole kindlasti erakorralist abi vajava situatsiooniga. Perearstile soovitaks ikkagi näidata.

Loe edasi

Varbaküüs tagurpidi

Mida teha kui varbaküüs on murdunud, aga ei ole küljest ära tulnud, vaid on pooleks läinud? Kas on mõtet midagi teha või see kasvab ilusti kokku?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Küüs kokku ei kasva. Vigastus kasvab vaid välja. Kui ei häiri, ei pea midagi tegema. Kui jääb ette ja segab, tuleks küüs eemaldada.

Loe edasi

Varbaküüs lahti

Tere !

Juhtus paar-kolm kuud tagasi kerge õnnetus jalgpalli mängides ja suure varba küüs oli valulik ja pealt katki. Tundus, et paranes ilusti ära, ei olnud enam valulik, kuid nüüd sain löögi ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lahtine küüs hakkab igal juhul igale poole kinni jääma ja sellepärast teda säilitada ei tasu. Mingit eelist see uue kasvamiseks ei anna.

Loe edasi

Verevalum suure varba küüne all

Tere! Küsisin küsimuse seoses varbale kukkunud radiaatoriga ja tahtsin veel täpsustavalt üle küsida, et kas kuivanud veri küüne all ei sega uut küünt kasvamast? Või ega uus küüs ei kasva kuivanud vere ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei midagi sarnast - kasvav küüs lükkab vere eest ära.

Loe edasi

Lahtine küüs

Tere!

Küüs jäi ukse vahele ja muutus pealt siniseks, oli väga valulik ja siis lasti veri välja. Aga küüs on tagant poolt naha ja küüne liite koha pealt paistes ja valulik. Kas on võimalus, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui lipendav küün hakkab segama, siis ei ole eriti suur tegu tema äravõtmine. Loodus aga korrladab selle asja ka ise ära ja pole vaja karta, et midagi valesti läheks.

Loe edasi

tere dr. Jaan Tepp

Tere olen 15-aastane poiss ja mul on mureks mu vasakujaja suurevarba küüs .Esimest korda tegi see mulle muret juba eelmine aasat mais siis juulis lõigati küüne nurgad lihtsakt lahti, läks jalle 1 kuu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Vajalik oleks teha küünevalli resektsioon (ära lõikamine). Sellega jääks küüs kitsamaks ja edaspidi mahuks kasvav küüs küünevalli ära.

Loe edasi

sõrmeküüs

Tere
Ei tea kas nüüd õigesse kohta oma küsimuse esitan, aga proovin ikka. Septembri kuus lõin ma oma väikse sõrme nii ära, et küüs läks lahti umbes 3/4. algul mädenes ja kui ära paranes tundus, et ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lahtine küüs enam kinni ei jää - uus küüs kasvab asemele. Lahtine küüs kipub ette jääma ja seetõttu on otstarbekas ta ära võtta. Selleks tuleks pöörduda kirurgi poole.

Loe edasi

Küünetrauma

Tere

Lõin meres joostes keskmise varba otsaga tugevasti vastu kivi, niiet küüs nihkus korraks tahapoole ja sealt, kust küüs alguse saab, läks nahk katki. Jooksis ka verd mida immitses ka paar ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalik, et küüs tuleb maha. Kui valu ei tee, arstile pöördumiseks põhjust ei näe. Uus küüs tuleb sõltumata rasti juures käimisest. Uus küüs surub kas eelmise loozist väja või kasvab eelmise alla.

Loe edasi

Suure varba küüs

Tere!
Umbes aasta tagasi nakatus vasaku suure varba küüs seenhaigusesse.Kõik teised küüned on endiselt terved.Umbes kuu aega tagasi sain sellel haigele küünele trauma ja küüneseen levis väga kiiresti ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üks ei välista teist. Soovitaksin küüne eemaldada ja samal ajal alustada ka tablettravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: