Varbaküüs lahti 21.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere !

Juhtus paar-kolm kuud tagasi kerge õnnetus jalgpalli mängides ja suure varba küüs oli valulik ja pealt katki. Tundus, et paranes ilusti ära, ei olnud enam valulik, kuid nüüd sain löögi uuesti sama küüne pihta ja see on peaaegu täielikult lahti, vaid ühest nurgast hoiab kinni, kus küüs kasvama hakkab.

Kas oleks õigem võtta see küüs ise pealt ära ja on lootust, et uus kasvab ilusti tagasi või peaks selle küüne peale jätma.

Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lahtine küüs hakkab igal juhul igale poole kinni jääma ja sellepärast teda säilitada ei tasu. Mingit eelist see uue kasvamiseks ei anna.