Küüneseen. 17.01.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

küsimus selline et ma kpl pole kindel kuid suure tõenäosusega onküüneseen ja küüs on oma kuju muutnud ning ka värvi ja olen kuulnud et on võimalik küüs eemaldada kuna siiamaani mingid määrded mida proovinud olen pole veel aidanud. et soovikski tead kuna eestis ei oma ravikindlustust siis palju maksab küünte eemaldus ning kaua võtab paranemine aega et uuesti liikuma saaks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küüneseene puhul harilikult küüsi ei eemaldata ja kui seda tehakse, siis ei ole see ainuke ravi vaid tuleb kasutada seenevastaseid preparaate. Igal juhul soovitan pöörduda nahahaiguste arsti poole - igasugune küüne deformatsioon ei pruugi olla üldse seene kahjustus. Piinlikkust ei ole selle pärast küll üldse vaja tunda, dermatoloogi jaoks pole selles midagi erilist ja haigused käivad ikka mööda inimesi - seda võib saada saunast, basseinist, kust iganes.
Küüne eemaldus jääb suurusjärku alla 100 EUR-i. Peale küüne eemaldamist on mõni päev ebamugav kõndida ja nädal- kaks on raskusi jalanõude valikuga (sidemega jalg ei lähe endisesse jalanõusse). Seega liikuda saab kohe. Küüne taaskasvamine võtab aega üle poole aasta.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Suure varba küüs

Tere!
Umbes aasta tagasi nakatus vasaku suure varba küüs seenhaigusesse.Kõik teised küüned on endiselt terved.Umbes kuu aega tagasi sain sellel haigele küünele trauma ja küüneseen levis väga kiiresti ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Üks ei välista teist. Soovitaksin küüne eemaldada ja samal ajal alustada ka tablettravi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi