Hematoom kukkumisest 29.06.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kukkumisel tekkis nn. muhk otsaette (parema silma peale) 8 cm lai, 4 cm kõrge ja ettepoole 3 cm. Tumesinised verevalumid on langenud rinnuni. Kas sellisel puhul oleks mõistlik kirurgiline sekkumine. Kaua selline iseeneselik paranemine aega võtab? Kuidas rahustada haiget?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirurgilist sekkumist tavaliselt sellistel puhkudel vaja ei ole. Mõnikord võib olla otstarbekas küll hematoomi punkteerimine süstlanõelaga ja vere evakueerimine. Kuu-pooleteisega peaks asi iseenesest paranema. Haige rahustamine sõltub rahustatavast. Igal juhul tuleks asja olemust adekvaatselt selgitada ja sisestada optimismi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Veri munandikotis kubemesonga lõikuse järgselt

Tere
07.05.2010 oli mul kubemesonga lõikus. Esmaspäeval avastasin et munandikotis on veri (tume-lillakas värvus munandikotil). On see mööduv nähtus?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Hematoom ehk verevalum munandikotis on kaunis sagedane nähtus songaoperatsiooni järgselt, kuna anatoomiliselt on songa ja munandikott üksteisega tihedalt seotud. Tavaliselt see kaob umbes 1 kuu jooksul ...

Loe edasi

veenilaiendid-operatsioonijärgsed tüsistused.

sooviksin väga teada, millised riskid kaasnevad veenilaiendite operatsiooniga ja millised võivad olla tüsistused?Kui tõenäoline on näiteks, et inimene ei hakkagi enam käima?ette tänades vastuse eest ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kõige sagedasemad tüsistused veenioperatsioonil on haava hematoom (verevalum) ja haavamädanik. Sellist võimalust, et operatsiooni tagajärjel enam käia ei saa, ma ei näe.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: