Sääreluumurd koos peksemurruga 19.05.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Tere mul sai operatsioonist pool aasat. Vasak hüppeliiges on turses ja koormust ei talu, vasaku hüppeliigese liikuvus on 20 kraadi.Luumurd täielikult konsolideerunud.Talokruraalliigeses välja kujunemas posttraumaatiline artroos.
Hüppeliiges eesmises subluksatsioonis.
Plaanis on okt. fiksaatorite eemaldamine.
Tulevikus ilmselt näidustatud talokruraalne artrodees.
Minu tohter ei selgitanud neid mõisteid lahti...hetkel olen 50 % töövõimetuspensionär aga sooviksin teada,et millega peaksin tulevikus arvestama?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Artroos on mõiste üldise liigeskahjustuse kohta. Artrodees tähendab liigese jäigastamist. Subluksatsioon tähendab seda, et liigespinnad ei ole päris kohakuti ja õige teljega. Ootab Teid sellest liigesest funktsiooni langus - kuni täieliku liikuvuse puudumisega sellest liigesest. Jäiga hüppeliigesega on võimalik kõndimine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

sapikivid

Olen 37a naine. Mul on sapipõies 11mm sapikivi. Tean, et neid eemaldatakse laparaskoobi abil. Kas neid eemaldatakse koos sapipõiega? Minu tuttaval oli sapipõis kive täis, ta viidi valudega haiglasse ning ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalik on eemaldada ka ainult sapipõis, aga seda ei teha mitte kunagi. Aasta pärast tuleks Teid siis uuesti opereerida - kivid tekivad uuesti. Sapipõis eemaldatakse alati koos kividega.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi