Liighigistamine 18.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu probleem algas umbes 2 aastat tagasi, kui märkasin, et higistan pidevalt kaenlaaluste piirkonnas. Olin siis umbes 14-aastane.
Ma higistan ikka veel iga päev, ka mu käed ning jalad higistavad. See häirib mind väga ning selletõttu puudub mul enesekindlus. Ma ei usu, et need on ealised iseärasused, sest see higistamine on aastaga hullemaks läinud ja ei paista kusagilt lõppema. Mida peaksin ette võtma? Mitte miski ei aita...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liighigistamise korral tehakse äärmisel juhul ka operatiivset ravi, kui muud ravivõtted on ennast ammendanud. 16 aastaselt sellest alustada aga ei pea otstarbekaks. Kõigepealt pöörduge oma perearstile ja rääkige oma probleemist. Kuigi Te ei usu, et "süüdi" on vanus, võib see nii ikkagi olla ja kirjeldatud nähud mööduvad iseenesest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

liighigistamine

Tere.
Olen 17 aastane noormees Ida-Virumaalt. Probleemiks on liighigistamine kätel ja ka vähemal määral jagadel. Käed on enamuse ajast niisked ja vähemagi närvilisusega higi lausa "voolab".
...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Selliseid operatsioone teevad veresoontekirurgid ja ka torakaalkirurgid. Tallinnas võiksite pöörduda kas dr.Raivo Annuse või Andres Idla Vastuvõtule, Tartus dr. Tanel Laisaare vastuvõtule. Kui olete haigekassa ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi