Sünnimärgi op. järgselt valulik sõlm 15.01.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Nov. lõpus eemaldati kirurgiliselt pöidla sõrmeotsa suurune sünnimärk, aga nüüd haava all valulik sõlm. Kas see halb märk?
Tänan

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Oleneb sellest, mis oli sünnimärgi histoloogia. Kui see oli healoomuline, siis ka arm võib valu teha. Kui histoloogia oli pahaloomuline, siis on asi kahtlane. Pöörduge tohtri poole, kes Teil sünnimäörgi eemaldas.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Venoosne puudulikkus

Tere dr.Jaan Tepp
Diagn. on krooniline venoosne puudulikkus ja pool aastat tagasi teostatud varikoosi op, esineb veeniklappide puudulikkus, postrombootiline sündroom (mõlematel jalgadel), raynand ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ega ta päris norm ei ole, kuid situatsiooni puhul, mida Te endal kirjeldate, siiski küllaltki ootuspärane. Ajaga võiks siiski paremaks minna. Kindlaks nõudeks aga oleks tugisukkade kandmine.

Loe edasi

sünnimärgi eemaldamine

tere,
selline küsimus,et kas sünnimärgi eemaldamisest võib tromb tekkida.

Tänana

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et üldreeglina mitte. Kui aga tegu on väga suure sünnimärgiga, mille eemaldamise järgselt tekib haavapõletik on ka see tüsistus teoreetiliselt võimalik.

Loe edasi

küsimus

Olen 26-a n. , käisin 3 nädalat tagasi sünnimärgi operatsioonl, mis osutus melanooliks. Kas ma tohin minna solaariumi, kui ma katan plaastriga selle haavakoha kinni ja olen natukene seal?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Melanoomi operatsiooni järgselt on inimesele igasugune päikese käes viibimine vastunäidustatud, ka solaarium. Kinnikatmine ei anna seejuures midagi.

Loe edasi

Varikoosi op-i järgselt.

Tere dr. Tepp.
Ligi kuu aega tagasi teostatud varikoosi op. Kas op-i järgselt on normaalne, et püsti olles ja liikudes on vererõhk 110/90 ja pulss 105 korda min. Istuda suurt ei jõua, sest siis vererõhk ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kindlasti ei ole see normaalne. Peaksite pöörduma Teid opereerinud arsti poole, et põhjust selgitada. Kuu ajaga oleksid pidanud ajutised operatsiooniga seotud kõrvalekalded juba taastuma.

Loe edasi

limapaunatsüst

Tere!Pöördun abi saamiseks teie poole,sest ei tea enam mida nüüd teha?
Minu 15 aastasel tütrel avastasime parema käe randme piirkonnas sõrmeotsa suuruse muna.Pöördudes arsti juurde on kirurg juba ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kahjuks on tõesti nii, et ganglioni (limapauna tsüsti) eemaldamise järgselt on retsidiivide sagedus kaunis kõrge. Kui selline asi jääb segama, siis kahjuks peale operatsiooni pole ikkagi midagi muud välja ...

Loe edasi

lümfisõlm??

Selline küsimus et 3 päeva eest tekkis mingi muna kaela peale.Kui seda puutuda on veidi valulik aga muud ei midagi.Kas see on ikka lümfisõlm ja mis ma peaksin tegema või mis see üldse on?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Valulik sõlm kaelal võib olla lümfisõlm küll. Lümfisõlmed on inimesel paljudes kohtades ja tunneme neid siis kui nad põletikuliseks muutuvad. kaela lümfisõlm eeldaks mingit põletikku suus-kurgus. Soovitaksin ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: