2aastase lapse küünarliigese subluksatsioon? 12.10.12 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

2aastase lapse küünarliigese subluksatsioon. Röntgenpildil on näha, et radius (peenem luu) küünarliigesest väljas ja see ka käe sirutamisel selgelt tunda. Kuna ei tea, millal see vigastus on tekkinud, siis millised võimalused oleks raviks, mis poleks operatsioon? Kas ultraheli või MRI-d on võimalik paluda arstidel tegema saata? Kas kiropraktikust võib abi olla, kui tegu võib olla ammuse vigastusega? Kas liigesed või kõõlused võivad juba olla kuidagi valesti kasvanud, nii et luude paikapanemisel võiksid need viga saada?
Ette tänades,
S.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu väga spetsiifilise (laste)ortopeedilise probleemiga, milles ei tunne ennast kompetentsena. Ka pole ilma röntgenita võimalik arvamust avaldada. Kahtlen operatsioonile alternatiivses ravivõimaluses. Kui see oleks võimalik, siis oleks seda Teile ka pakutud.
Minu soovitus on näidata kellelegi teisele lasteortopeedile (neid on Eestis Tallinnas ja Tartus) ja käituda vastavalt nende soovitusele. UH vaevcalt midagi diagnoosile lisab. MRI võimalik täpsustab diagnoosi, kas midagi juurde annab, ei oska öelda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Küünarnuki naksumine

Küünarliigese sisemine osa hüppab naksudes ca 1 cm kui kätt kõverdada. Valus ei ole. Tegelen spordiga, suuusatamisega, mida jõulisemalt kätt kõverdada seda suurem naksumine on. Mis asi see võib olla?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist spetsiifilise ortopeedilise probleemiga, mis teemal ei söanda sõna võtta. Kui valus ei ole, siis midagi hirmsat olla ei tohiks. 1.5 kuu pärast saate ortopeedi käest pädeva vastuse.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: