Veenidel herneterasuurused moodustised 02.03.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Veenid ei ole mitte laienenud, vaid on täis herneterasuuruseid moodustisi, mis on valulikud, säärtel jooksevad sipelgad jne.
Kas liikumine, kepikõnd on lubatud, kas ujumine?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liikumine ja kepikõnd on kindlasti lubatud, ujumine seejuures üks parimaid spodialasid. ET öelda, mida need "hernetera suurused moodustised" endast kujutavad peaks neid nägema ja katsuma. Alustage perearstist ja kui tema ei oska nõu anda, küll ta siis suunab kirurgile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sulgurlihase ümber on tekkinud moodustised

Kas tegu on ohtliku moodustissga ja kas sellest saab vabaneda?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pildi järgi võiks arvata, et tegu on lõhega ja moodustis on selle puhul tekkinud näsaga. Peaksite näitama seda kõigepealt perearstile.

Loe edasi

Kasvajad.

Eelmise aasta suvest hakkasid vohama ülakehale kasvajalised moodustised,mis on katsumisel väga valulikud.Alguses tekkisid moodustised selja külgedele,nüüd juba üle seljale ja ka rindkerele ja kõhule.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lipoom üldjuhul valu ei anna. Võimalik, et uued moodustised on midagi erinevat. Peaksite uuesti kirurgi poole pöörduma.

Loe edasi

Pindmiste veenide operatsioon

Palun selgitada kuidas näeb välja pindmiste veenide operatsioon jala sääre osal. Kas kunagi põletikulised veeni osad lõigatakse nö. vahelt välja ja veen "venitatakse" kokku või asendatakse väljalõigatud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pindmiste veenide eemaldamisel eemaldatakse kas suur nahaalune veen (v. saphena magna), väike nahalune veen (v. saphena parva) või ka mõlemad. Asemele midagi ei panda ja polegi vajadust, kuna nahaalused ...

Loe edasi

peas olevad moodustised

mul on peas kaks muhu taolist moodustist mis aastatega on kasvanud ja kipuva juuste alt paistma sooviksin neid eemaldada aga kas see on ohutu ja kas ma peaks pöörduma uuringuteks onkoloogia osakonda,valu ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Väga tõenäoliselt on tegu kas ateroomide või lipoomidega (mõlemad healoomulised). Onkoloogi poole pöördumiseks põhjust ei näe, peaksite pöörduma kirurgi poole. Eemaldamises mina mingit ohtu ei näe.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi