Kannakõõluse operatsioonijärgne taastumine 17.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vigastasin treeningul kannakõõlust, 2 päeva pärast tehti operatsioon, siis möödus veel 3 päeva ja kohmetul kõndimisel karkudega astusin hooletult trepiastemele, lastes hetkeks kogu keharaskuse haigele jalale. Silme eest võtis mustaks ning meeletu valu käis kannast läbi. Sellel hetkel ma ei suutnud korralikult tuvastada, kas valu käis jalapealsest läbi või kannast, kuna kand oli veel opi järgselt tuim. Nüüd, mil algas teine nädal, on jalapealne, õigemini jala väliskülg kuidagi tuim ning käega katsudes selline "imelik" tunne (võrdub tundega, kui oled käe ära maganud ning tõstad seda tuima kätt teise käega taas asendisse, et verevarustus toimima hakkaks). Nii on hetkel ka jalaga.
1. Kas tegu võib olla mingite sidekudede kehva verevarustusega? Mida peaksin tegema, et sellest ebameeldivast tundest (erinevas asendis justkui nõelad torgiksid) lahti saada?
2. Kas seda jalapealset võib masseerida? Võtaksin sidemed lahti ja laseksin jalal õhku hingata (niikaua, kuni see esialgne pool-kips veel peal on, sest nädala pärast seisab ka minul ees mingi "täiskipsi" protseduur). Olen selle kohta siit juba infot lugenud ning teades oma valutunnetust, siis pole võimatu, et ka minul tekib "pildi taskusse" minek. Nii kangesti tahaksin aga ise Teie abiga aru saada, kuidas õigesti edasi toimetada.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie poolt kirjeldatud tuimustunne ei pruugi olla põhjustatud mitte ainult verevarustuse häirest kuivõrd ka närvi kompressioonist. Jälgida tuleks, et kips ega side poleks liiga ümber. Sellepärast tsirkulaarkipsi ei pandagi kohe, et ei tekiks areneva turse tõttu pitsumist. Kindlasti midagi halba ei juhtu, kui sideme korraks lahti seote ja siis uuesti kinni. Ka mudimises ei näe ma midagi halba - parandab vereringet. Mingi tuimus operatsioonipiirkonna ümber on kahjuks paratamatu, sest nahalõiikega saavad paratamatult läbi lõigatud ka selle piirkonna närvi nahaharud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

parema jala kannakõõluse haiguslik olukord

Parema jala kannakõõluse keskmises osas (alates luupeksist) paksend või turse (pikkusega kuni 4-5cm) ning valulikkus käimisel.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata mingit seisukohta võtta ega ravisoovitust anda ei julge. Pealegi olen üldkirurg,mitte ortopeed.

Loe edasi

Pilonidaaltsüsti operatsioonilt taastumine

Tere!
Tahtsin küsida, et kui kaua võtab aega operatsioonilt taastumine, et saaks uuesti jätkata füüsiliste tegevustega nagu näiteks istessetõusud jne.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peate arvestama vähemalt 1 kuu pikkuse vahega sellistes tegevustes. Vahel võib paranemine võtta ka kauem.

Loe edasi

põletikulise pimesoole operatsioonijärgne taastumine

Tere, Minul lõhkes pimesool enne kui see eemaldati. Operatsioonijärgselt läks nädalapäevad aega ennem kui soolestik uuesti normaalselt tööle hakkas. Minu küsimus oleks, et kui kaua peab raskuste tõstmist ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui palavikku ei ole ja kui tunne läheb iga päevaga paremaks, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Kui arstTeile teisiti ei öelnud, siis umbes 1 kuu peaks hoiduma tugevatest pingutustes. Kõige tähtsam on, ...

Loe edasi

Kubemesonga operatsiooni järgne taastumine

Tere!
Mul oli täpselt kaks nädalat tagasi dr. Terase juures kubemesonga operatsioon. Song oli küllalt algstaadiumis (st. väike). Küll aga leiti opi käigus veel teine song. Paranemine on läinud hästi, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

See võlvuvus on operatsioonijärgne koepaksend. 1.5 kuud ei tohiks tõesti tugevasti pingutada. edaspidi aga songaoperatsioon ei tohiks Teil midagi segada tegemast - nii tööd kui trenni.

Loe edasi

Kannakõõluse rebendist taastumine

34-aastasel mehel oli sportimise tulemusena kannakõõluse rebend, mis opereeriti, ning jalg oli 8 nädalat kipsis. Kas oskate soovitada mõnda harjutust (või vene-/inglisekeelset veebilehte, eesti keelset ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pole päris minu eriala, kuulub ortopeedia rubriiki.
Toetud avõite jalale igal juhul, koormust kõõlusele võib anda mõõdukalt ja järk järgult, piirajaks peaks olema valu. Ravivõimlemine seisneks igasuguste ...

Loe edasi

Kannakõõluse rebend

Rebestasin võrkpalli mängides oma parema jala kannakõõluse. Samal päeval tehti operatsioon ja pandi jalg lahasesse. Kuidas saaksin võimalikult kiiresti terveks? Millele tuleb tähelepanu pöörata?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ega protsessi kiirendamiseks endal oluliselt midagi teha annagi - tuleb lihtsalt järgida arsti ettekirjutusi. Mitte liiga vara alustada koormuse andmist, toituda võimalikult hästi ja mitmekesiselt.

Loe edasi

operatsioonijärgne taastumine

Tere.
Lähedasel inimesel oli raske operatsioon, millega kaasnes ka pikk narkoos. Peale toibumist on inimesel silmavaade hoopis teine, võõras ja hirmunud. Kas tegemist on mööduva nähtusega või tuleks ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Oleneb kui kaua aega pärast operatsiooni Teie poolt kirjeldatud muutused esinesid. Kohe peale ärkamist on selline seisund loomulik, nädala- paari pärast peaks selline asi küll juba möödunud olema.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: