Kuhu pöörduda kõhuvaluga? 27.03.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
(Kirjutasin ka teile varem "Mesenteriaalsed lümfisõlmed")
Mul tekkis küsimus, et millise eriarsti juurde ma peaksin pöörduma oma lõppematute kõhuvaludega. Alakõhus on pidevad valud juba 4 ööpäeva! Päev päevalt lähevad valud hullemaks! Tugevad valuhood käivad nn lainetena, hetkeks (paar minutit) tohutu valu, kohati nii valus, et võtab lausa parema jala nõrgaks ja siis taas vaibub! Nõrgem kõhuvalu on KOGU AEG! Neid jubedamaid nn hooge on päevas vb umbed 5-7 ja ka öö jooksul esineb 2-4 nn hoogu! Maganud korralikult pole saanud viimased ööd, küll palav, küll valus!
Olen täheldanud viimasel ajal kaalu suurenemist, umbed 5kg 6-7 nädalaga. Kaalu muutust pole kunagi varem täheldanud (va rasedus).
Ja kõht on ette tulnud, justkui a'la kolm kuud rase. Kuid rase ma kindlasti pole!
Väsimus ja jõuetus käib vast kaasas teadmatuse ja unepuudusega.
Erinevalt eelmisest samasugusest olukorras, ma ei oksenda ja süda pole paha ning toitumises pole tähendanud suuri muutuseid (pean silmas, et isu pole kadunud). Seda peaksin ka vast mainima, et kui arstid mu kõhtu katsusid haiglas ja hiljem ka kiirabis, oli see minu jaoks meeletu piinamine. Kõht on pehme, aga väga-väga valus!
Ma ei kujuta ette ka, kuhu ma pöörduma peaksin? Millisesse valdkonda mind "liigitatakse"? Rakveres tunnistatakse naistel vaid günekoloogilisi probleeme ja oma perearst pole ka kahjuks targem!
Sooviksin minna Tartusse arstile, aga mis arsti juurde, ma ei tea!
Kuhu ma peaksin esimesena pöörduma? Ilma perearsti saatekirjata, sest ta ei saada mind mitte kuhugi! Räägib vaid mandlitest mis mul novembris 2009 ära lõigati ja kirjutab Augmentini vms!
Lugupidamisega,
A.K

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ägeda kõhuvaluga on otstarbekas pöörduda erakorralise meditsiini osakonda elukoha järgselt - Teie puhul ilmselt Rakvere haiglas. Kohe Tartusse pöördumist ei pea otstarbekaks, kuna seal pole Teie eelnevate uuringute tulemusi ja nemad peavad alustama jälle otsast peale. Kui Rakveres Teie haigusele jälile ei saada ja hädad kestma jäävad peaksid nad Teid nii või teisiti kas Tartusse või Tallinnasse saatma.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Kas tuleb minna Dermatoveneroloogi juurde

On tekkinud õla peale tugevam kogu nagu hernetera oleks naha all, nüüd on tekkinud ka õlast allapoolt sammalaadne kogu. Kuhu tuleks pöörduda. Samal ajal on ka tekkinud imelik sünnimärke.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Nahaalused sõlmed rohkem kirurgi teema, sünnimärkidega aga tasuks pöörduda dermatoloogile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: