Hemorroidid? 22.02.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Võtsin kaks kuud diane35 pille. Alates võtma hakkamisest on päevade ajal vähene veri ka pärasoolest. Nüüd jätsin ühe kuu vahele ja päevade hakates oli sama asi kuigi ma enam ei võta pille. Milles võib probleem olla? Ma pole päris kindel aga äkki on mul ka hemorroidid aga need pole mingeid vaevusi põhjustanud siiamaani kuni pille hakkasin võtma.Kas asi võib olla pillide järelmõjus või on põhjust muretseda millegi tõsisema pärast?
Suured tänud ja kõike head teile.
Õnnetu naisterahvas.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske öelda, milles põhjus. Ühekordne päevade ajal veritsus võib olla ka järelmõju. Soovitaksin veel ühe tsükli asja jälgida ja kui verejooks kordub siis soovitaksin verejooksu ajal kohe arstile minna, et saaks kindlaks teha , kust veri jookseb.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Proktoloogiline laserravi

Tere! Sooviks küsida, kas teete hemorroidide laserkoagulatsiooni? Если делаете, какие необходимы направления для операции, от каких врачей? Lugupidamisega

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Mina hemorroidide laserkoagulatsiooni ei tee. Kõige suuremad kogemused hemorroidide ravis on kolleegidel Lääne Tallinna Keskhaiglas - soovitan pöörduda nende poole.

Loe edasi

Päraku song?

Siuke lugu, et pärast wc käimist tekis päraku augu juurde mingi kahtlane valuline punn justkui oleks sogas või võib tegu olla millegi muuga?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tõenäoliselt on tegu hemorroidide tromboosiga. Ebamugav, aga mitte ohtlik.

Loe edasi

Veritsevad hemorroidid

Juba neljandat päeva vaevlen hemorroidide käes. Roojamine on muutunud võimatuks, kuna potile istudes niriseb vaid verd, aga midagi muud ei tule, punnitada ka ei julge. Mida käsimüügist saaksin kasutada, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võiksite kasutada mõnda lahtistit - näiteks Gutalax. Pöörduge perearsti poole, ka tema saab Teile ordineerida ravimeid, mida käsimüügis saada ei ole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: