põlv 05.03.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 64.Umbes kuu aega tagasi tekkis mul põlve limapauna põletik.Perearsti soovitusel sidusin põlve elastiksidemega kinni ja võtsin dicoberli.Et side püsiks,sidusin selle vist siiski liiga tugevasti,sest jalg on vahest pealtpoolt vahest altpoolt põlve liikudes valus ja arvatavasti paistes ka ,sest saapalukk ei andnud kinni tõmmata,peale sidemest loobumist annab saapalukk paremini kinni ,aga valud liikudes on jäänud,ka põlve õndlas on valu.Põlv ise kannatab jälle käia aga limapauna tursed on jäänud.Küsimus,millele see tugev side võis mõjuda,kas veresoontele(sellel jalal mul välimisi veresonte laiendeid ei ole) või lihastele või...,kuidas mõjub näiteks viinakompress taolisel juhul,või millise salviga soovitate määrida.Mis neist limapauna tursetest saab,kas ajapikku kaovad ise ära.Siiani on mu põlved olnud tip-top,kükkide tegemine oli naljaasi,aga nüüd on põlv justkui nõrk ja kange.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Reeglina vajab iga trauma ja põletikukolle paranemiseks rahu. Elastikside toetab liigest ja väldib liigese äärmusasenditesse sattumist - seega annab põlvele suhtelist rahu. Viinakompress nagu kõik soojendavad protseduurid laiendab paikselt veresooni, sellega kiireneb vastava piirkonna ainevahetus ja läbi selle ka paranemine.
Konkreetselt selle juurde, millest võib olla tekkinud Teie konkreetne häda. Tegu võib olla Teie jaoks märkamatu traumaga, mille olete unustanud, aga ka degeneratiivsete muutustega liigeses, mis liigese koormamisel põhjustavad põeletiku. Peale selle on olemas igasuguseid liigespõletikke, mille algpõhjus võib olla ka näiteks viirusinfektsioon.
Soovitan Teil pöörduda ortopeedi vastuvõtule, sest kirja teel ma Teid aidata kindlasti ei suuda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

tehis põlveliiges.

Tere ,Selline küsimus ,mida teha kui kunst põlv ei paindu sobivalt ja lihased on paistes kuigi operatsioon oli 31.09.2014,arst pakkus välja jõuga murda põlv liikuvaks .Kardan kas see võiks aidata. Lp.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu ortopeedilise küsimusega, milles ei pea ennast eksperdiks. Soovitan juhinduda Teid opereerinud kirurgi ettekirjutustest. Kui neid ei ole, siis minna uuesti tema konsultatsioonile.

Loe edasi

Põlvesidemete vigastus ja paistetus

Tere!
Kas külgmiste põlvesidemete vigastuse korral võib paistetada terve põlv ja terve jalg,k.a labajalg ja varbad?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Täiesti võimalik

Loe edasi

Valulik põlv pool aastat peale operatsioon.

Selline küsimus, et käisin peaaegu poola aastat tagasi põlvega lõikusel. Lõikusel paigaldati menisk uuesti kahe mediaalse kinnitusega. Peale lõikust tekkis põlve põletik ja põlv paistetas päris suurelt ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie seletrusest on raske aru saada, mis oli Teie vigastus ja mis täpselt tehti. Kuna ilmselt Te pole tulemusega rahul, siis peaks nagu midagi ette võtma. Mida ja kui palju teha annab, peaks kõige paremini ...

Loe edasi

põlv paistes

tere. .mul mõni päev tagasi läks põlv paiste, ilma mingi põhjuseta. .käisin perearsti juures, tegime vere proovid ja röntkenid ära ja need ei näidanud midagi halba kuid põlv on ikka paistes.
Milles ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui ilma põhjuseta (traumata) tekib liigese paistetus, kahtlustaksin mina esimeses järjekorras reumaatilist haigust. Kui põletikunäitajad on samal ajal normis, võib olla tegu ka mingi vana trauma tagajärgedega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi