põlv 30.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! 2,5 kuud tagasi sain põlvele tugeva trauma. Peale pikemat käimist on põlves näriv valu ja põlve ei ole võimalik eriti üle 90 kraadi kõverdada, siis käib kedrest tugev valusärtsakas läbi. Arst vaatas mu põlve ja ütles, et tegemist on limapauna põletikuga. Määras raviks diklofenaknaatriumi 10 päeva. Kuid kahjuks ma ei talu seda ravimit, pärast teise tbl. võtmist oli mul väga halb enesetunne, kõhus ja sooltes olid valuhood koos tugevate kõrvetistega.
1.Kas limapauna põletik taandub ka iseenesest, sest seda rohtu võtta ma rohkem ei julge?
2.Kui kaua kulub aega tervistumiseni?
3.Kas liigesetoit Bioglükosamiin on hädavajalik, plaanime pere juurdekasvu, aga infolehes on hoiatus, et enne planeeritavat rasedust ei tohiks seda võtta?
(Arst ütles, et 3-4 kuud tuleks seda tarvitada)
TÄNAN!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Traumajärgne limapauna põletik aja jooksul peaks taanduma ka ise, kui piirata koormust ja mitte uuesti vigastada - uue vigastuse jaoks trauma ei pea olema kuigi tugev. Tervistumise aega ennustada küll ei julge, kuna ei ole näinud, mis seisus Teie põlv oli. 2,5 kuuga oleks põlve trauma pidanbud juba järele andma. Arvan, et peaksite end uuesti ortopeedile näitama - äkki vajab Teie põlv täiendavaid uuringuid. Arsti poole pöördumise põhjuseks on ka juba see küllaldane, kui Te ei talu Teile ordineeritud ravi.
Kui ravimi kaaskirja peal on hoiatus, et planeeritava rasedusega ei tohi võtta, siis nii see ka on - minul muid andmeid ei ole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

tehis põlveliiges.

Tere ,Selline küsimus ,mida teha kui kunst põlv ei paindu sobivalt ja lihased on paistes kuigi operatsioon oli 31.09.2014,arst pakkus välja jõuga murda põlv liikuvaks .Kardan kas see võiks aidata. Lp.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu ortopeedilise küsimusega, milles ei pea ennast eksperdiks. Soovitan juhinduda Teid opereerinud kirurgi ettekirjutustest. Kui neid ei ole, siis minna uuesti tema konsultatsioonile.

Loe edasi

Põlvesidemete vigastus ja paistetus

Tere!
Kas külgmiste põlvesidemete vigastuse korral võib paistetada terve põlv ja terve jalg,k.a labajalg ja varbad?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Täiesti võimalik

Loe edasi

Valulik põlv pool aastat peale operatsioon.

Selline küsimus, et käisin peaaegu poola aastat tagasi põlvega lõikusel. Lõikusel paigaldati menisk uuesti kahe mediaalse kinnitusega. Peale lõikust tekkis põlve põletik ja põlv paistetas päris suurelt ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Teie seletrusest on raske aru saada, mis oli Teie vigastus ja mis täpselt tehti. Kuna ilmselt Te pole tulemusega rahul, siis peaks nagu midagi ette võtma. Mida ja kui palju teha annab, peaks kõige paremini ...

Loe edasi

põlv paistes

tere. .mul mõni päev tagasi läks põlv paiste, ilma mingi põhjuseta. .käisin perearsti juures, tegime vere proovid ja röntkenid ära ja need ei näidanud midagi halba kuid põlv on ikka paistes.
Milles ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui ilma põhjuseta (traumata) tekib liigese paistetus, kahtlustaksin mina esimeses järjekorras reumaatilist haigust. Kui põletikunäitajad on samal ajal normis, võib olla tegu ka mingi vana trauma tagajärgedega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: