kõva moodustis küljepiirkonnas 23.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane neiu ning avastasin endal küljepiirkonnas (vasakul) puusakondist umbes 7-8 cm ülevalpool mingi kõva ning selgesti tuntava muna või kõve moodustise. Muidu ei oleks seda avastanudki, kuid see teeb päris palju valu. Nahk on selle kohapealt ka natuke teise värvusega, punakam või sinakam. Oskate öelda, millega tegu võiks olla ning kuidas edasi tegutsema peaks?

Kõike paremat soovides,
Merilyn

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Teie oma katsumise järgi ei oska kahjuks täpselt öelda, millega tegemist. Igal juhul on tegu kasvajaga, ilmselt healoomulisega. Millest see lähtunud on ei saa öelda. Kui on kasvaja ja see teeb häda, tuleb see eemaldada. Ainukeseks mooduseks on kirugiline operatsioon. Peale eemaldamist mikroskoopilisel uuringul selgub ka lõplik tõde, millega on tegemist. Peaksite pöörduma pererarsti saatekirjaga kirurgi vastuvõtule.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Lipoomi eemaldamise arm.

Tere. Käisin 04.02.2016 lõikusel . Kirjeldus- Vasaku kulmu kohale tehtud lokaalanesteesia 1% lidokaiiniga. 4cm nahalõige kulmukaarele. Avastatud sidekoeline moodustis, mis ümbritsevast koest vabastatud ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kuna ma ei tea histoloogilise uuringu vastust, siis ühest vastust ei ole. Üldjuhul, kui kogu moodustis saadi tervelt kätte, siis ei tohiks uuesti kasvama hakata.

Loe edasi

Moodustis lahkliha kõrval

Päraku ja munandite vahel lahkliha kõrval ( vasakul pool ) naha all mingisugune kõva moodustis. Katsudes natuke valulik. Tekkis 2-3 kuud tagasi. Umbes 3 kuud tagasi oli sealt nii valus( paar päeva ) ,et ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võiks olla nahaaluse tsüstiga, mis on läinud põletikku. UH peaks asja selgitama. Kui UH-s diagnoos kinnitub, tuleks see moddustis kirurgiliselt eemaldada.

Loe edasi

Tere.Mul rinnakorvis ribide ristumiskohas pinksi palli suurune kõva moodustis,justkui muna.Samas Jaanuaris oli ribi katki ja ravisin ise,ilma arstita.Mis see võiks olla?

Kas on peale roide murdu võimalik et ribide ristumiskohas on pinksi palli suurune muna,vbolla pisut väiksem?Valu ta ei tee.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Luumurru kokkukasvamise kohal tekib täiesti loomuliku asjana nn. kallus e. luumõhn. Aja jooksul see väheneb.

Loe edasi

Kõva moodustis käelabal.

Tere!
Minu vasaku käelaba pealmisel poolel on juba pikemat aega kõva "muna". See ei liigu ega teinud ka siiani valu. Nüüd on juba mitu nädalat valutanud ja käele ei saa toetada, ka ei saa raskemaid ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu võiks olla ganglioniga. Kui teeb häda, tuleb kirurgiliselt eemaldada.

Loe edasi

Munataoline moodustis ribide juures

Mul tekkis mingi munataoline asi vasakule poole ribide juurde. Kui seda katsuda, siis on see suht kõva. Alguses, kui see tuli, siis tundsin tugevat valu selle koha peal, aga nüüd ei valuta.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata/katsumata ei julgeks arvamust avaldada. Soovitan näidata perearstile.

Loe edasi

moodustis rinnakorvis?

Tere, mul on selline küsimus, et mul on rinnakorvis, rindluust paremal, parema rinna kohal ,selline kõva lame moodustis,pigem ümara kujuga, teisel pool seda ei ole? et mis see olla võiks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilma nägemata katsumata ei ole võimalik diagnoosida. Ei tahaks Teid hirmutada pakkudes võiamlusi, millega tegemist. Näidake kõigepealt perearstile.

Loe edasi

moodustis rinna all

Tere,olen 35 aastane mees ja avastasin mõni päev tagasi et sõrmedega surudes rinna keskelt kolmnurgast alates on kõva moodustis.See tundub piklik ja läheb natuke allapoole ja umbes kolme sentimeetri pärast ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Võimalik, et Te tunnete rinnaku mõõkjätket (proc.xiphoideus lad.k.). Et selles kindel olla, pean ma seda ise katsuma/nägema.

Loe edasi

Muhk kuklas

Kas oskate seletada miks on mu kolju kuklapiirkonnas(vasakul pool) ebatasasus(nagu väike muhk) .Paremal pool seda pole.Katsudes on see kõva, mitte mingi pehme moodustis(nahakasvaja vms.)On see mingi geneetiline ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult nende andmete põhjal seda seletada ei oska. Geneetilist viga ei usu. Kas see koht veel kasvab või mitte sõltub sellest kas see moodustis on hiljuti tekkinud või on olnud see Teil kogu aeg. Lohutuseks ...

Loe edasi

Kand

Mul tekkis nädal aega tagasi kanna peale kõva kühm. Alguses 2 päeva ta kiheles aga nüüd enam mitte. Valu ei ole. Nüüd on ainult kühm järgi. Kas võib tegu olla kukekannusega?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kukekannus on luuline eksostoos kanna all. Teie poolt kirjeldatud moodustis on aga nahal - seega ei tohiks tegu olla kukekannusega.

Loe edasi

Kõva punn

Tere!

Mul oli lõua all paremal pool suur mädapunn mitu kuud. Nüüd on mäda kadunud, aga järgi on jäänud naha alla 0.5x0.5 cm suurune kõva moodustis. Mis asi võib see olla? Mida sellega peaks ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma näo-ja lõualuu kirurgi vastuvõtule. Ilmselt tuleb kirjeldatud moodustis eemaldada ja seejärel histoloogiliselt (mikroskoobiga) uurida - ssis saab ka selgeks, mis ta on. Võimalusi on palju. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi