Kõva munajas moodustis vasaku jala reiel - liposarkoom? 25.11.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viimasel nädalal hakkas sikutavat tunnet tekitama vasaku jala reie lihasel asetsev "muna" / kühm / munajas moodustis. Vaatasin hiljuti telekast saadet, kus ühel noorel naisel avastati jalast veenilaiendite alt valutu moodustis, mis osutus liposarkoomiks. Lisaks oli liposarkoom ajanud tal metastaasid maksa. Nimetatud saade tekitas kahtluse, et äkki mul on ka sarnane probleem.

Vaatasin ka oma jalal olevat moodustist ning lugesin internetist juurde ning see on väga sarnane lipoomile või liposarkoomile - pigem liposarkoomile, kuna ta on kõva ja ei liigu.

Märkasin viimati selle suurenemist oma jalal 2021 a suvel kui tulin trennist ja peegli eest pingutasin jalalihaseid.

Ta annab ka jalal veidike tunda, ei ole otseselt valus - nagu õrnalt valujas tunne ning tirib.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise informatsiooni alusel ei ole mul võimalik Teie pakutud diagnoose ei kinnitada ega ümber lükata. vaja oleks näha/ katsuda ja ilmselt teha ka uuringud. Perearst võiks Teid kirurgile suunata.