Teismelise jalg 21.07.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Inimene (16-a poeglaps) on lapsest saadik tallanud üht jalga sissepoole, neuroloogi soovitus (kui laps oli väike) oli massaazh ja harjamine. Nähtavasti sel pole tulemust olnud, sest endiselt tallab ta oma jalga nii, et jalanõu sisekülg vajub lõpuks vastu maad ja jalanõude kulumisindeks on keskeltläbi üks paar/kuu. Nooruk ise ka kurb. Ehk oleks abi mingitest ortopeedilistest taldadest või peaks hoopis alustama erialaarsti külastamisest?
Tänan,
Ann

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kindlasti pole võimalik Teie probleemi lahendada kirja teel nõuandega. Nooruk peaks pöörduma ortopeedi vastuvõtule, kes siis saab soovitada, kas aitab taldadest, on vaja ortopeedilisi jalanõusid või on vajalik hoopis operatiivne vahelesegamine.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Pindluu murd.

Kukkusin libedal jääl. Sai kohe mindud emosse. Jalg pandi kipsi, 2 nädalat hiljem avastati et luu on nihkunud ja kirjutati sisse haiglasse. Operatsiooni tehes pandi sisse plaat ja kruvi, murru parandamiseks. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Turse ja sinakus (verevalum) on operatsioonijärgselt paratamatud nähud.

Loe edasi

jalg on raske

Tere , mul on prbleem parema jalaga , kui ma pikali lähen õhtul tekib jalga selline tunne nagu oleks jalg üleval, selline raske tunne. Ja see on vaga häiriv , magamine on ka häiritud.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite näitama end perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid edasi. Ainult sellise kirjeduse järgi ei oska midagi arvata.

Loe edasi

Põlvesidemete vigastus ja paistetus

Tere!
Kas külgmiste põlvesidemete vigastuse korral võib paistetada terve põlv ja terve jalg,k.a labajalg ja varbad?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Täiesti võimalik

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: