Sünnimärk? 05.12.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Umbes pool aastat tagasi märkasin seljapiirkonnas imelikku punetavat sünnimärgi suurust laiku, mis natuke sügeles. Algul ei osanud seda kuidsgi sünnimärgiga seaostada ja kraapsisin selle pealt maha. Seejärel aga sasin sel paraneda. Alles viimasel ajal märkasin et seal samas piirkonnas kus ennem oli see laik asub ka sünnimärk.Nüüd arvan et see sama laik võisgi olla seesama sünnimärk. Viimasel ajal on sünnimärk hakkanud ka imelikult käituma. Näiteks tekkis vahepeal märgi keskel väike must täpp mis mõne aja pärast kadus.
Samuti on sünnimärgist umbes 5 cm kaugusel nahal tumedam laik . Kas see võib olla sellega seotud ja kas peaksin oma murega põõrduma arsti poole??
Kui juhtub et on tegemist kasvajaga siis kui tõsine võib olukord üldse olla??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui Te juba kirjutasite, järelikult Teil on mure. Kirja teel ma Teile diagnoosi panna ei saa ega ka kahtlust millegi suhtes hajutada. Järelikult peaksite siiki arstile end näitama. Kui tõsine konkreetselt asi on saab otsustada vaid peale läbivaatust. Sügelevad ja oma käitumist muutvad pigmentlaigud on igal juhul kahtlased.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Värske armi peal väike sünnimärk.

Tere! Olen 39 a. naisterahvas. Minul lõigati selle aasta jaanuaris ära lipoomkasvaja ülakehal parema rinna kohalt (mitte rinnast). Nii kui arm ilusti ära paranes, siis ilmus selle värske armi peale väike ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et selline väike sünnimärk vajab vaid jälgimist. Igasugune muutus temas - suurenemine, värvi muutus, kihelus, leemendus jne. vajab tähelepanu. Arvan, et ainult selle sünnimärgi pärast Te oma päiksekäes ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: