sügeleb... 10.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

juba pool aastat olen tundnud pärakupiirkonnas sügelust. Meditsiiniraamatu ja peegli abil tegin kindlaks,et kõige tõenäolisemalt on tegemist päraku veenikomuga(sellist terminit seal raamatus kasutati). Ja küsimus tegelikult selline,et millise erialalarsti poole ma peaksin pöörduma? Kuna olen kindlustamata,oleks mul odavam pöörduda otse vastava erialaarsti poole,kuid polikliiniku seinal on rida keerulisi ameteid,kuid kes täpselt sellise probleemiga tegeleb?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise probleemiga tegelb kas üldkirurg või proktoloog (jämesoolehaiguste eriarst). Proktoloogid on Tallinnas olemas vaid Pelgulinna polikliinikus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Päraku piirkonnas haavandid

Tere. Juba pikenat aega on päraku ümbruses haavandid ringja kujuga. Lisaks see ka aegajalt sügeleb. Kas aitaks mingi salviga ravimine?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei soovitaks iseravimist, kuna suhteliselt tagasihoidlike vaevuste taga võib olla tõsine haigus. Peaks ikkagi näitama arstile, alustada võiks perearstist.

Loe edasi

Mure

Tere, tahsin uurida,et pärasool pidevalt sügeleb juba vähemalt aasta ja kui käin WC tuleb ka alati tiba verd. Kõht kinni ei ole peaaegu kunagi. Kuid väga häirib sügelus. Kuhu peaksin pöörduma. Ette tänades. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma kõigepealt perearsti poole ja kui tema leiab vajaliku olevat, siis suunab kirurgile.

Loe edasi

probleem pärasoolega

Tere!
olen 48 aastane meesterahvas ja juba pikemat aega pärakas sügeleb ja sealt tuleb välja mingit eritist. äkki oleks võimalik millegagi seda leevendada.
Ette tänades

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ilmselt on seee võimalik aga kindlasti tuleks teha eelnevalt kindlaks vaevuste põhjus. Tagajärje ravimisest pole ju kasu, kui põhjus jääb alles.

Loe edasi

probleem

Selline probleem et mul aeg ajalt pärak sügeleb.Sügeleb justh pärakukanali lõpus..või siis alguses kui väljaspoolt vaadata.Milles võib põhjus olla?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Põhjusi võib olla palju (ekseem, parasiidid, seen jne.), aga võib olla ka nii, et sügeleb iseeneset ja põhjust kui sellist ei olegi. Peaksite pöörduma proktoloogi poole.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi