sügeleb... 10.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

juba pool aastat olen tundnud pärakupiirkonnas sügelust. Meditsiiniraamatu ja peegli abil tegin kindlaks,et kõige tõenäolisemalt on tegemist päraku veenikomuga(sellist terminit seal raamatus kasutati). Ja küsimus tegelikult selline,et millise erialalarsti poole ma peaksin pöörduma? Kuna olen kindlustamata,oleks mul odavam pöörduda otse vastava erialaarsti poole,kuid polikliiniku seinal on rida keerulisi ameteid,kuid kes täpselt sellise probleemiga tegeleb?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sellise probleemiga tegelb kas üldkirurg või proktoloog (jämesoolehaiguste eriarst). Proktoloogid on Tallinnas olemas vaid Pelgulinna polikliinikus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Päraku piirkonnas haavandid

Tere. Juba pikenat aega on päraku ümbruses haavandid ringja kujuga. Lisaks see ka aegajalt sügeleb. Kas aitaks mingi salviga ravimine?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei soovitaks iseravimist, kuna suhteliselt tagasihoidlike vaevuste taga võib olla tõsine haigus. Peaks ikkagi näitama arstile, alustada võiks perearstist.

Loe edasi

Tere ,mul selline häda ,päraku juures väga sügeleb ja tuleb mingit nöret ,on valulik

Kas see vöib olla pärakuvähk ,kuna mul on rinnavähk.Op oli 2013a ;rind eemaldati

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Pärasoolekasvaja välistamiseks või kinnitamiseks on Teil vajalik pöörduda arsti vastuvõtule - kirja teel sellele vastust anda pole võimalik. Alustada tuleks perearstist.

Loe edasi

melanoom?

Tere, minu abikaasal hakkas kasvama seljal tume laik, talve jooksul laik suurenes, nahk on tumedal selle kohapeal, laik ei ole sümmeetriline, vahest sügeleb. Melanoom? kelle juurde võib pöörduda?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui elate Tallinnas, soovitan pöörduda Põhja Eesti Regionaalhaiglasse (Mustamäe Haigla) dr. Marina Terase vastuvõtule. Eelregistreerimine 6171135

Loe edasi

Mure

Tere, tahsin uurida,et pärasool pidevalt sügeleb juba vähemalt aasta ja kui käin WC tuleb ka alati tiba verd. Kõht kinni ei ole peaaegu kunagi. Kuid väga häirib sügelus. Kuhu peaksin pöörduma. Ette tänades. ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Peaksite pöörduma kõigepealt perearsti poole ja kui tema leiab vajaliku olevat, siis suunab kirurgile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: