tugev higistamine ja punastamine 07.11.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:
Olen alati olnud selline inimene, et kui natukenegi vererõhk tõuseb või ruumis läheb õhk soojaks või ehk pole värsket jahedat õhku, läheb mul nägu punaseks, tekivad ka kaelale õrnad punakad laigud. Sama on ka ärevusperioodidel ning esinemistel .Kaenlaalused lähevad sekunditega märjaks, nägu hakkab läikima, kuigi olen kasutanud igasuguseid antiperspirante, käelabad lähevad märjaks. Ei saa sinna midagi teha, päris piinlik kohe (Olen 25 a.). Vaevalt et sellises olukorras mingi psühholoogiline ravi aitaks, pigem on see mu füüsiline probleem, ma ei ole arg ega kompleksides inimene, et kardaksin esineda, lihtsalt vererõhu tõustes higistan ja punastan tahes-tahtmata, ning see segab mu elu.
Sooviksin teada ka, et miks ma pean enne perearsti poole minema, teie olete ju suurem spetsialist, ehk tohin teie konsultatsioonile kohe tulla ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kord on selline ja mitte minu välja mõeldud. Te võite minu vastuvõtule tulla ka küll ilma saatekirjata, kuid sel juhul peate konsultatsiooni eest tasuma ise., kuskil 150 EEK-i, saatekirja omades oleks visiidimaks vaid 50 EEK-i.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

liighigistamine

tere.minu probleemiks on tugev higistamine kaenlaalustes.lugesin,et on kaks kirurgilist meetodit selle raviks: sümpatektoomia ja higinäärmete eemaldamine.kumb protseduur on lihtsam,kiirem?kumma puhul on ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ainult higistamise tõttu, ei soovitaks mina kumbagi operatsiooni. Soovitaksin antiperspirante.
Sümpatektoomia tehakse torakoskoopiliselt, operatsioon ei kesta kaua- 1 tund, haiglas kuni 3 päeva. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi