liikuv neer ja liiga sagedane WC külastamine 20.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Millise spetsialisti juures oleks võimalik diagnoosida kas mul on liikuv(ad) neer(ud)? ja millised tagajärgi toob kui neer on lahti e. liigub?

Noorukieas sai mitu aastat harjutatud tõsiselt kickpoksi, mille käigus löödi tugevaid lööke kehasse, selga jm. Ühel trennikaaslasel avastati hiljem kaitseväe arstliku kontrolli käigus, et neerud liiguvad ja öeldi, et seda on põhjustanud tugevad löögid selga. Kahtlustan, et ka mul on sama asi. Probleem selles, et juba aastaid käin liiga tihti WC-s(keskmiselt umbes 45 min. järel ja see on väga ebamugav kui pean pidevalt kuskilt koosolekult ära käima jne.). Kas see võib see võib olla tingitud lahtisest neerust või selle pihta saadud löökidest omal ajal? Millest see veel võib olla tingitud?

praegu enam sporti ei tee. töö on on rahulik (arvuti taga istumine).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Liikuvad neerud või õigemini neeru allavaje tekib harilikult kõhnadel inimestel selle tõttu, et neeru ümbritsev rasvpolster on liiga õhuke. Traumal võib olla selle tekkes mingi osa, kuid suuremal osal inimestel neeru allavajega pole mingit traumat olnud. Neeru allavaje võib põhjustada kusejuha niverdust ja selle tagajärjel häirub uriini äravool neeruvaagnast. See omakorda võib põhjustada põletikke. Vaevused, mis Teie kirjeldate sobivad just põletikule - tuleks uurida. tegeleb niisuguste asjadega uroloog.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

üldkirurgia

Tere!Mul oleks selline küsimus,17a.tagasi tehti mulle neeruoperatsioon.Diagnoosiks (liikuv neer),mis pandi oma öigesse kohta tagasi.Operatsioon läks hästi,kui välja arvata,et tehti väga suur haav(16ömblust)ja ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Küsite ilmselt valu põhjust armi piirkonnas. Päris üheselt vastust anda on raske, sest valu põhjuseid võib olla mitmeid. Samuti ei oska ma soovitada kas saab midagi ette võtta, kuna ma pole Teid näinud. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: