kasvajad kehal 08.03.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus - millest võivad olla tingitud mügarikud kehal. Minu mehel on kätel, jalgades ja keha peal kõvad kühmud/mügarikud (suheliselt palju; osad mida pole näha on katsudes tunda). Ta on alles 26 aastane. Need on tal juba aastaid (ta emal ka, aga ainult paar väikest) ja haiget ei tee. Olen kuulnud midagi raskasvajatest. Kas need võivad olla need. Perearst ei osanud midagi öelda, saatis kirurgi juurde. Kirurg ütles ainult, et on ka teistel inimestel ja need või ära lõigata, kui on soov. Ühesõnaga mingit abi pole kuskilt saanud. Olen selle pärast väga mures. Millest sellised asjad võivad tekkida ja kas neid võib juurde tulla. Võib-olla annad toiduga kuidagi reguleerida, kui rasvarakud. Kas need võivad olla pärilikud. Muretsen meie tulevaste laste pärast. Mehe õel neid näiteks ei ole. Ta ise ütleb, et need tulid arvatavasti pärast või enne jõusaali trenni. Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mis punnid Teie abikaasal on , mina ilma teda nägemata öelda ei oska. Kui käisite kirurgi juures, oleksite tema käest pidanud küsima, millega on tegu. Nagu ma aru sain pakuti Teile operatsiooni. Nii et väita, et pole abi saanud, kui Teie pole operatsiooniga nõus olnud, nagu ei tohiks. Kui on tegu lipoomidega ehk rasvkasvajatega, siis toidust see ei olene. Minu teda lipomatoos pole pärilikult edasikanduv haigus. Ohtlik see igal juhul ei ole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Roojamisel on valus

Juba kolm päeva on roojamisel valus. Kahel päeval tuli ka verd. Tundub, et valus on pärasoole ülemises osas. Sooviksin teada, mis võib olla selle põhjuseks?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Põhjuseks võib olla näiteks kõhukinnisusest tingitud pärasoole limaskesta rebend. Teie vanuses hemorroidid ja kasvajad on vähetõenäolised.

Loe edasi

Kasvajad.

Eelmise aasta suvest hakkasid vohama ülakehale kasvajalised moodustised,mis on katsumisel väga valulikud.Alguses tekkisid moodustised selja külgedele,nüüd juba üle seljale ja ka rindkerele ja kõhule.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Lipoom üldjuhul valu ei anna. Võimalik, et uued moodustised on midagi erinevat. Peaksite uuesti kirurgi poole pöörduma.

Loe edasi

imelikud tükid("munad")

tere, olen 22 aastane mees. Probleemiks on lõua all kõri juures kaks imeliku "muna" ("tükid"), mis see võib olla? Kas lühmvisõlmedega midagi?

Tänud!

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Voivad olla lumfisolmed aga ka muud kasvajad pole valistatud. Ilma nagemata katsumata pole kahjuks tapsemat vastust voimalik anda.

Loe edasi

kasvaja kahtlus

Tere

avastasin natuke aega tagasi parema külje ribide vahelt väikse (natuke väiksem kui hernetera) tüki...selline lihaseline ja ka on tunda lihasevalu....
Kas on põhjust kahtlustada ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kasvaja on ta igal juhul. Tavaliselt nahaalused kasvajad on healoomulised. Ilma nägemata/katsumata on midagi konkreetsemalt väita võimatu. Peaksite näitama arstile.

Loe edasi

eemaldamine

tervitus.Minu kehal-eriti kätel on nahaalused moodustised mille kohta ükskord arst ütles,et need on rasvkoe healoomulised kasvajad ja neid ei tasu puutuda.aeg-ajalt on mõni suurem neist valulik kuna nad ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Kui arst ütles, et tegu on rasvkasvajatega, siis ilmselt see nii on. Muud moodi neid ravida ei saa, kui kirurgiliselt eemaldades ja mina ei näe põhjust, miks seda mitte teha, kui need Teid häirivad. Profülaktikat ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: