küsimus sünnimärgi kohta 12.03.01 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist,

Olen 23 a noormees, mul on sünnimärk põsel. Varem ta mind ei seganud, kuid nüüdseks ärritab seda vist habeme ajamine ning tundub, et sünnimärk on suurenenud. Märk on pruuni pigmendiga ning u. 5 mm läbimõõduga. Enam-vähem ümmarguse sünnimärgi servad on lamedad ja keskelt on ta kõrgem. Mida peaks tegema ning kas on võimalik see eemaldada?

ette tänades raimo

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Suurenevad ja sageli mehaaniliselt ärritatavad sünnimärgid on soovitav eemaldada. Kas tegemist on hea või halvaloomulise protsessiga saab 100% tõenäosusega öelda alles peale sünnimärgi eemaldamist ja selle histoloogilist (mikroskoobiga) uurimist. Kuna Teie sünnimärk asub näopiirkonnas, siis soovitaksin pöörduda näo-lõualuu või plastikakirurgi poole, et saavutada parim võimalik kosmeetiline tulemus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Sünnimärk katki

Tere!

Mul on küsimus sünnimärgi kohta. Mul on sünnist peale olnud kõhu peal üks suur sünnimärk ühtlaselt ümmargune kuid naha pinnalt 1 cm kõrgem. Vigastasin kahjuks end ja nüüd see sünnimärk ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei ole eluohtlik. Kui aga selline sünnimärk kõhul on, soovitan eemaldada - vigastasite üks kord, sama võib juhtuda uuesti

Loe edasi

sünnimärgi vigastamine

jalgu raseerides lõikasin kogemata sünnimärgi ära, see oli suhteliselt väike. Kas ma peaks arsti juurde pöörduma? Kas ma peaks muretsema?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Ei näe muretsemiseks põhjust. Peale haava paranemist peaks jälgima, kas samas kohas nahamuutusi tekib. Kahtluse korral edaspidi soovitan seda kohta perearstile näidata.

Loe edasi

Kaua ei tohiks tööd teha peale sünnimärgi eemaldamist?

Eemaldasin 3 päeva tagasi sünnimärgi seljalt, mis oli 5 cm läbimõõduga. Kui ma kummardan või teen midagi rasket, teeb see valu ja minu küsimus oleks, kaua ma ei tohiks teha füüsilist tööd?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Värske haava puhul on valu loomulik. Endale haiget teha ei maksa aga otsest töötegemise vastunäidustust ma ka ei näe - tehke seda, mida haav lubab teha.

Loe edasi

Sünnimärgi eemaldamine

Mõnekuuselt tekkis minu nina alla sünnimärk, mis on olnud ühtlase kujuga tumepruun aastaid. Soovin seda eemaldada. Palun selle kohta informatsiooni.

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Niisuguse asjaga soovitaksin Teil pöörduda näo ja lõualuu kirurgi poole. Sellised spetsalistid on olemas Põhja Eesti Regionaalhaiglas Mustamäel ja Tartu Ülikoli Kliinikumis Maarjamõisas. Pildi järgi ...

Loe edasi

sünnimärgi eemaldamine

tere,
selline küsimus,et kas sünnimärgi eemaldamisest võib tromb tekkida.

Tänana

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Arvan, et üldreeglina mitte. Kui aga tegu on väga suure sünnimärgiga, mille eemaldamise järgselt tekib haavapõletik on ka see tüsistus teoreetiliselt võimalik.

Loe edasi

küsimus

Olen 26-a n. , käisin 3 nädalat tagasi sünnimärgi operatsioonl, mis osutus melanooliks. Kas ma tohin minna solaariumi, kui ma katan plaastriga selle haavakoha kinni ja olen natukene seal?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Melanoomi operatsiooni järgselt on inimesele igasugune päikese käes viibimine vastunäidustatud, ka solaarium. Kinnikatmine ei anna seejuures midagi.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi