solaarium peale sünnimärgi eemaldamist 08.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

4 kuud tagasi sai eemaldatud umbes 0,5cm läbimõõduga sünnimärk, tekkis küsimus millal võib peale eemaldamist solaariumit külastada? Siiani on haav ilusti paranenud ning kindlasti kataksin selle solaariumis kinni.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Miks käia sünnimärke eemaldamas ja peale seda uuesti solaariumisse minna. On ju tõestatud, et ultraviolettkiirgus (ja eriti solaariumi oma) on kantserogeense toimega. Ega sünnimärgi eemaldamise koht rohkem kiiri karda kui muu nahk - kinnikatmisel puudub igasugune ratsionaalne iva.