Sünnimärk katki 17.04.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus sünnimärgi kohta. Mul on sünnist peale olnud kõhu peal üks suur sünnimärk ühtlaselt ümmargune kuid naha pinnalt 1 cm kõrgem. Vigastasin kahjuks end ja nüüd see sünnimärk poolenisti katki ja natuke verd tuli. Haav sai puhastatud ja plaaster peal. Mure on enda pärast ,et kas antud juhtum on eluohtlik ja kas tasuks eemaldada?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei ole eluohtlik. Kui aga selline sünnimärk kõhul on, soovitan eemaldada - vigastasite üks kord, sama võib juhtuda uuesti