Süvaveeni tromboos 11.10.16 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Eelmisel teisipäeval avastati EMO-s parema jala süvaveenis väike tromb. Määrati ravi Xarelto 15mg 2 x päevas. Lisaks kannan tugisukki. Aja tromboosikabinetti sain 24.oktoobriks. Veidi hirmutab, et jalg on endiselt valus ja samuti esineb "sipelgate" tunnet kogu jala ulatuses (mitte ainult alajäsemes, kus avastati tromb). Kas see on normaalne või peaksin igaks juhuks uuesti EMO-sse pöörduma?

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Tromboosiga ei tegele kirurg, vaid sisearst - seega peaksite oma küsimuse suunama eelkõige sisearstile.
Süvaveenitromboosi puhul määratakse antikoagulantravi (antud juhul Xarelto), kompressioonravi. Süvaveenitromboosiga seotud kaebused ei lähe ravi alustamisel üle järgmiseks päevaks, vaid tegemist on tõsise haigusega, mida tunnete vähemalt mitu kuud. Soovitan enne EMOsse pöördumist arutada oma haigust enda perearstiga - kui tema arvates on olukord läinud hullemaks (vaatamata sukakandmisele on tursesündroom süvenenud) või on juurde tekkinud hingamisraskus, peaks küll uuesti EMOsse minema. Alternatiiv on veel ka ühendust võtta FBs ITK Tromboosikabineti õe Aire Põderiga (kasutaja Õde Aire Põder).

Tervitades,
Veronika Palmiste