Troofiline haavand. 21.01.15 / Veresoontekirurgia

Külastaja küsib:

Mul on veenilaiendid juba rohkem kui 30 aastad. Kaks korda oli tehtud veenide eemaldamine, 1-ne kord kui olin 21 aastane (oli eemaldatud ühel jalal) ja teine operatsioon oli umbes 15 aastad tagasi (eemaldati kahel jalal).
30 aasta jooksul oli kolm mädäst tromboflebiidi.
10 oktoobril 2014 a. mul oli operatsioon paremal jalal. Siiamaani haav ei ole paranenud. Haav diaametriga umbes 3 cm, praeguseks haav on sama, aga ümbrus nahk on põletikuline, punane, turses ja kogu aeg eritub kollane vedelik. Jalg hakkas valutama ning see põletikuline osa suureneb edasi.
Loputan Prontosan lahusega. Panin Prontosan geeli, Sulfargin salv, baniocin (pulber ja salv), tegin vannid permangaan acid-iga. Peale ravimite kasutamist tundus, et läheb paremaks, aga paar päeva möödumisel kõik jälle oli sama ja suurem.
Mis mul teha?
Lugupidamisega,

Arst vastas:

Veronika Palmiste-Kallion

dr Veronika Palmiste-Kallion

Kardiovaskulaarkirurg

Tere!

Selleks, et midagi arvata, peaksin Teid nägema. Kõige lihtsam moodus oleks kokku saada Ida-Tallinna Keskhaiglas Silmapolikliinikus haavaõe Jaanika Orava juures. Selleks palun helistage numbril 1900 pärast seda, kui olete saanud perearstil saatekirja ning pange endale kirja aeg Jaanika Orava juures. Valige palun mõne teisipäeva või reede hommikupoolik - siis olen ma ise kõrvalkabinetis ning saan kergemini tulla vaatama.

Tervitades,
Veronika Palmiste