Beebi vaktsineerimise edasilükkamine 17.04.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Kas ja milliseid vaktsineerimiskava vaktsiine oleks beebil okei edasi lükata ja kui pikalt?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Vaktsineerimise eesmärk on kaitsta last tõsise haiguse eest. Mida noorem on laps, seda raskem võib olla haiguse kulg võrreldes vanemate lastega - seega tuleks last vaktsineerida järgides ekspertide poolt koostatud vaktsineerimiskalendrit.