Tsütomegaloviirus 29.12.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!
Mehel olid CMV Igg qn 108. Igm ka pos. Kas tegu on hetkel aktiivse nakkusega ning kas partner ehk mina on ka ohustatud? ( ehk oskate nõua anda, et millal umbes sellise näiduga toimus nakatumine?) Minu teada, ei ole tegu päris piisknakkusega...Ei mäleta hetkel kas olen ise ka selle nooremana( koos epstein barr'iga) läbipõdenud...Mehe arst pidi alles jaanuari keskel helistama...Ning kas antud viirus võib maksanäitajaid hetkeliselt mõjutada? alat/ asat kõvasti üle normi...
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tundub, et sellele küsimusele vastasin. Nüüd infot rohkem, IgM tõus näitab ägedat haigust. Viirus levib otsekontakti kaudu kokkupuutel vere, sülje, rinnapiima, uriini, emakakaelasekreedi ja spermaga ning raseduse ajal kongenitaalselt, põhjustades tõsiseid lootekahjustusi, nt kasvu mahajäämust ja vaimset alaarengut, hepatiiti ja kesknärvisüsteemi arenguhäireid.
Seega on tegevusi, mida vältida nakkuse ärahoidmiseks.

Täpsemalt Teie perearstilt.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi