Tsütomegaloviirus ja rasedus. 12.11.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Kuidas mõjutab tsütomegaloviirus rasedust?Esmane nakatumine leidis aset u 4 aastat tagasi.Kas on lootust,et rasedus kulgeb normaalselt ja sünnib terve laps?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Risk loote nakatumiseks tsütomegaloviirusinfektsiooniga on kõige suurem siis, kui naine nakatub viirusega esmakordselt raseduse ajal. Kuna viirus jääb organismi püsima, siis naistel, kes on enne rasedust nakatunud, on risk viiruse ülekandeks lootele umbes 3%. Enamus lapsi nakatunud jäävad terveks. Väga väikesele hulgal nakatunud lastest võivad kohe sünni järgselt või hilisemas vanuses tekkida terviseprobleemid.