Epstein-Barr viirus 28.11.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Kontrolliti perearsti juures vereanalüüsidega EBV olemasolu kehas, tulemused olid järgmised:

EBV VCA IgM QN 83 U/ml
EBV VCA IgG QN 7 U/ml
EBV NA IgG QN 491 U/ml

Kuidas selliseid vastuseid tõlgendada?

Aitäh.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Tänan mõtlemapaneva küsimuse eest.
IgM on positiivne, see näitab ägedat haigust. NA IgG on ka positiivne, see näitab varem põetud haigust. Enamus lapsi põeb seda tõbe väikelapse eas. Uus haigestumisperiood on nooruki ja noore täiskasvanu eas. Viirus levib sülje kaudu- lastel nt koos mängides, samast veepudelist joomisel või sama mänguasja suhu pannes. Seda nimetatakse ka suudlemisnakkuseks, mis ei levi piisknakkusena. Minu järeldus- olete varem põdenud infektsioosset mononukleoosi e Epstein-Barri infektsiooni ja on toimunud haiguse taasaktiveerumine.

Analüüse tõlgendab arst, kes need määras. Tal on teada ka Teie haigusnähud, teised analüüsid, läbivaatusandmed- kurk, lümfisõlmed, palavik, põrn, nahalööve jm.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi