Kas 1987 aastal sündinud inimesed peaksid olema kõik vaksineeritud B-hepatiidi vastu? 15.08.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,
Sooviksin teada kas 1987 aastal sündinud lapsed kõik vaksineeriti B-hepatiidi vastu?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Eestis hakati lapsi B-hepatiidi vastu vaktsineerima 1999.aastal.
Peaksite pöörduma infektsioonhaiguste arsti poole, kes täpsustab, missugused antikehad teil veres positiivsed on. Selle järgi saab otsustada, millega täpselt on tegemist.