Tuulerõuged 09.07.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere,

Pole kunagi olnud tuulerõugeid. Vaktsineerisin ennast 2 doosiga tuulerõugete vastu. 5 kuud hiljem tegin IgG testi, mis näitas, et antikehi ei ole. Mis võiks olla selle põhjuseks ja kas on vajadust veel ennast vaktsineerida?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
VZV IgG antikehad näitavad haiguse põdemist või toimivat vaktsinatsiooni. Ja vastupidi.
Pidage nõu perearsti või vaktsineerimiskabinetti töötajaga. Tõsiküll, tuulerõugetest on ka märksa olulisemaid probleeme, mida jälgida või mõjutada.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi