Ebv mononukleoos 24.03.23 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere. Ma ei tea, kas eelmistel kordadel läks mu küsimus läbi, internetiga olid probleemid. Saadan igaksjuhuks veel.Mure selline, et novembris sain mononukleoosi diagnoosi. Sümptomid algasid juba septembris. Siis detsembri kuus umbes läksid sümptomid ära (mul oli 3 nädalat järjest kuni 37.5 palavik). Nüüd aga tunnen, et sümptomid on tagasi tulnud. Lümfisõlmed pole mul siiani tagasi läinud, need on isegi väljast poolt katsudes paistes. Kael on väga paks, külgedelt ja eest kaks joont ning kaela kõrval on justkui muhk mõlemal pool( ühel natukene suurem kui teisel pool) lisan ka pildi. See tekitab minust palju muret, sest mul on väga suur tervise ärevus ja kõige suurem hirm on vähk. Olen mures, sest lümfoomil ja mononukleoosil on sarnased sümptomid. Olen käinud 3 korda lümfisõlmede ultrahelis. Novembris olid 0,4 nüüd kuu aega tagasi käies öeldi, et suurusega kuni 0,8. Praegu on sümptomiteks: paks kael, suured lümfisõlmed, peavalu, mõnel õhtul 37 palavik, põlev valu jalgades, pea käib ringi, kurk valus vahepeal, väsimuse ja palaviku tunne kogu aeg, kuigi kraadides ainult 37, valu liigestes (jalad, randmed), kõrvades kohiseb.Mida teha? Miks mu lümfisõlmed väiksemaks ei lähe? Tegin paar nädalat tagasi vereproovi, mis näitas, et haigus on siiani mu kehas aktiivne. Kõik teised vereproovid on korras. Kuidas ma saaksin selle kindluse, et mul ongi ainult mononukleoos ja sümptomid ei ole põhjustatud mingist muust peidus olevast haigusest?(vähist?). Kui olen käinud 3 korda ultrahelis ja sealt öeldi, et midagi halba ei paista, kas ma peaksin seda usaldama ja võtma seda piisava kinntusena?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalusi on mitu, konkreetset diagnoosi ja ravi ei saa anda. Saan soovitada vaid koostööd, diagnoosi ja ravi leidmist oma perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi