HCV RNA QN positiivne tulemus 04.08.22 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Sain juhuleiuga HCV RNA QN positiivse tulemuse, saadeti infektsiooni arsti juurde, aga aeg alles pooleteise kuu pärast. Kas antud test ütleb kindlalt, et olen nakatunud ja kui kiiresti peaks ravi alustama - kas poolteist kuud pole siin määrav? Maksanäidud olid kõik korras - ALAT - 26; ASAT - 23; GGT - 15. Olen mures nüüd, sest kuulsin, et c-hepatiit võib tekitatada kiiret tsirroosi ja maksavähki. Ma ei tea, kust võisin nakkuse saada - 30 a tagasi sain vereplasmat pärast sünnitusejärgset emakapõletikku. Kas on mõtekas teha tasuline lisauuring - raske on oodata poolteist kuud ... Kui olen juba 30 a olnud c-hepatiidis, siis on ju päris kuri karjas. Ise ma midgai ei tunne, analüüsid tehti, kuna viiamsel aastal esines juustekadu - koldeline alopeetsia ja otsiti erinevate analüüsidega põhjuseid. Ka oli tõusnud ANA IgG tiiter (1:100 nukleolaarne helendus. Referentsväärtus <1:100).
Sain juustekao raviks minoksidiil 50 mg / 1 ml ja klobetasool 500 mcg / 1 ml. Kui nüüd on kahtlus maksahaigusele (C-hepatiit), kas see ravi pole vastunäidustatud?
Kas kõik mu pereliikmed peaksid tegema samuti C- hepatiidi antikehade uuringu?

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

HCV RNA QN positiivne vastus tähendab viiruse olemasolu organismis. Esmasel viirusega kokkupuutel tavaliselt ägedaid haigusnähtusid ei kujune ja seetõttu jääb haigustumine märkamata ja diagnoosimata . Ligikaudu 15–45% nakatunudinimestest vabanevad viirusest igasuguse ravita kuue kuu jooksul iseeneslikult; immuunsüsteem saab organismi
puhastamisega edukalt hakkama. Ülejäänud 55–85% inimestel kujuneb välja krooniline HCV-nakkus. Kroonilise HCVnakkusega inimestel on 20 aasta jooksul maksatsirroosi kujunemise tõenäosus 15–30%. Kuma analüüsides on maksa näitajad normis, siis hetkel aktiivset maksa kahjustavat protsessi ei toimu. Võite rahulikult ära oodata nakkusarsti konsultatsiooni.

Head soovides,
Vanda Kristjan