Covid antikehad 25.10.21 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Põdesin covidit detsembris 2020. Testisin 3 korda antikehasid. Veebruaris 2021 oli tulemus 608, juulis 2021 276 ja nüüd oktoober 2021 355. Kuidas need juurde tekivad? Ühtegi haigust vahepeal põdenud pole.

Arst vastas:

Vanda Kristjan

dr Vanda Kristjan

Perearst

Tere!

Kaitsekehade tiiter ajas on olnud langus trendiga. Kõrgeim näit veebruaris. Juuli ja oktoobri vahel teoreetiliselt võis Teil olla vähese viiruse hulgaga kontakt, mis kulges asümtomaatiliselt, kuid veidi tõstis kaitsekehade tiitrit.
Kui pärast põdemist Te ei ole vaktsineerinud ennast, siis kindlasti soovitan seda teha.Me kunagi ei saa plaanida viiruste hulka, mida haige inimesega kokkupuutel saame, kuid sellest võib sõltuda haigestumise raskus. Vaktsineerimine on teadlik ja kontrollitud tegevus.

Head soovides,
Vanda Kristjan