Vaktsineerimine 01.03.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere !
Minu 4.5 kuusel avastati 26.02 noroviirus.Saime suht kiiresti sellest lahti, esmaspàeval oli oksendamine 3x, haiglas saime tilka, kuna laps polnud sòònud pool pàeva. Òhtuks saime koju. Kòht oli lahti, aga nùùdseks okei.Palavikku ei olnud. 05.03 ootab meid ees 4.5 kuuse vaktsineerimine. Kas peaksin selle edasi natukeseks lùkkama, et tàiesti kindel olla, et laps viirusest prii ?

Ette tànades.

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Tere!

Kui laps tunneb end hästi, palavikku ei ole ja söögiisu on hea, siis ei ole vaja vaktsineerimist edasi lükata. Enne vaktsineerimist vaatab arst lapse üle ja annab oma hinnangu.
Vaktsineerimise vastunäidustuseks on üldiselt rasked haigused, mille puhul immuunsüsteemil palju "tööd" on. Kuna immuunsüsteem on sellise haiguse ajal hõivatud, ei teki ka vaktsineerimise tulemusena immuunsust. Just seetõttu lükatakse raske haiguse ajal immuniseerimine edasi - mitte seepärast, et vaktsiin haigele lapsele kuidagi kahjulik oleks.

Tervitades
Karmen Joller