Millal puugivaktsiini teha 18.11.17 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Avastasin, et detsembri alguses saab mul viimasest puugisüstist mööda 5 aastat (olen etapis, kus on tehtud korduvvaktsiin 3 a järel, seejärel veidi vähem kui 5 a järel ning nüüd tuleb jälle uus teha).

Minu küsimus on, ega ma ole süstiga hiljaks jäänud? Kas võib olla nii, et antikehade arv on praeguseks nii vähenenud, et uus süst ei anna enam piisavalt kaitset? Ma ei ole kindel, kas lähiajal saaksingi süsti teha, hetkel olen nohune. Kui see lükkub veelgi edasi, nt järgmise aasta algusesse, kas see on liiga hilja?

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kindlasti ei ole te vaktsineerimisega hiljaks jäänud, küll ei ole nohu vaktsineerimise vastunäidustuseks.
Kui olete plaaninud vaktsineerida uue aasta alguses, siis ei ole kindlasti hilja.