Vaktsineerimise tähtajal välismaal 05.03.16 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere!

Meil on plaanis sõita 3 kuuse beebiga Austraaliasse, enne mida saame vahetult ka esimese vaktsiini lastehalvatuse vastu.

Kuidas oleks parem talitada - kas meil oleks võimalik ja vajalik 4.5 kuu vaktsiin ette tellida ja lasta see seal teha? Või peaks seda tellima Austraalias kohapeal? Ja misjuhtub siis kui meil see vaktsineerimine näiteks edasi lükkuks - kas see nulliks nö esimese vaktsineerimise ära?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Minu soovitus on vaktsineerida last mitte ainult lastehalvatuse, vaid ka teiste kalendris olevate vaktsiinide suhtes ja teha seda Eestis. Kui vaktsineerimine lükkub veidi edasi, ei tee see kasutuks esimese vaktsineerimise mõju, kuid järgnevad on piisava kaitse saavutamiseks hädavajalikud.

Heade soovides, Kjulge

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Vaktsineerimine

Vaktsiinid ja riskid

Tere! Kas on mingeid viise, kuidas last vaktsineerides vältida võimalikke riske? Näiteks ajastuse või mõne vitamiini manustamise abil? Tänud!

Eda Tamm

Vastas dr Eda Tamm

Tere! Vaktsineerima minnes peaks laps olema terve. Kõige tavalisemateks vaktsineerimise kõrvalnähtudeks on süstekoha punetus ja valulikkus ning palavik. Alati peaks kodus käepärast olema paratsetamooli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi