Vaktsiinide võimalikud kõrvalmõjud 10.07.15 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere

Lasin endale teha puugivaktsiini ja teetanuse /difteeria vaktsiinid.
Olles hüpohondrik ja aastaid ärevuse all kannatanud ning loomulikult oli vaja hakata uurima kõrvalmõjusid, mida tegelikult ei tohiks minusugune üldse teha, tekkis küsimus.
Kui kaua peale vaktsineerimist võivad veel ilmneda mingid kõrvalmõjud? Ärevusega seotuna tunnen erinevaid ilminguid ja see omakorda annab paanikale hoogu juurde.
Kõige hirmutavamad on neuroloogilised tüsistused.
Vaktsineerimisest on möödas kuu aega.

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kuigi te oma sümptomeid ei kirjelda, siis on väga ebatõenäone, et need võiksid olla seotud 1 kuu tagasi tehtud vaktsineerimisega.