Vaktsiinid ja riskid 28.03.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Kas on mingeid viise, kuidas last vaktsineerides vältida võimalikke riske? Näiteks ajastuse või mõne vitamiini manustamise abil? Tänud!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere! Vaktsineerima minnes peaks laps olema terve. Kõige tavalisemateks vaktsineerimise kõrvalnähtudeks on süstekoha punetus ja valulikkus ning palavik. Alati peaks kodus käepärast olema paratsetamooli küünlad, mida saaks vajadusel kasutada. Vitamiinide manustamisest kohe kindlasti abi ei ole.