Vaktsiinid ja riskid 24.06.18 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere! Kas on mingeid viise, kuidas last vaktsineerides vältida võimalikke riske? Näiteks ajastuse või mõne vitamiini manustamise abil? Tänud!

Arst vastas:

Eda Tamm

dr Eda Tamm

Infektsioonhaiguste arst

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere! Vaktsineerima minnes peaks laps olema terve. Kõige tavalisemateks vaktsineerimise kõrvalnähtudeks on süstekoha punetus ja valulikkus ning palavik. Alati peaks kodus käepärast olema paratsetamooli küünlad, mida saaks vajadusel kasutada. Vitamiinide manustamisest kohe kindlasti abi ei ole.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Vaktsineerimine

reisivaktsiin väikelapsel

Reisime oktoobris (03.10 - 20.10) 2,5 nädalaks Aasiasse, Myanmari ja Taimaale. Meie pisitütar on siis 11 kuune (13. oktoobril).

Kas nii väikestele tehakse ja tuleb teha samuti sihtkohas soovituslikud ...

Eda Tamm

Vastas dr Eda Tamm

Lugupeetud lapsevanem!

Kõige olulisem on, et laps oleks vaktsineeritud õigeaegselt kõigi riiklikus kavas ettenähtud vaktsiinidega.
Kaaluda tuleks MMR vaktsiini tegemist, mis riiklikus ...

Loe edasi

Mis vaktsiine valida?

Tere! Kui ma olen nõus oma lapsele andma maksimaalselt kahte-kolme vaktsiini, siis milliseid vaktsiine peate meie vaktsineerimiskavas kõige olulisemateks? Miks?

Eda Tamm

Vastas dr Eda Tamm

Tere! Laste vaktsineerimiskalendris olevad vaktsiinid on lastele vajalikud ning kindlasti ei ole võimalik soovitada ainult 2-3 vaktsiini.

Loe edasi

Vaktsiinide riskid

Tere! Vaktsiinide ohud tulenevad toksiinidest (surnud bakteritest), lisaainetest (nagu näiteks äärmiselt ohtlikuks peetavad ained alumiinium ja naatriumglutamaat, mida sisaldavad ka meie riiklikud vaktsiinid), ...

Karmen Joller

Vastas dr Karmen Joller

Peamised vaktsineerimisega seotud ohud on allergia vaktsiinis sisalduvate koostisosade vastu ja vaktsiini mittetoimimine teatud seisundis patsientidel. Allergia ongi oma olemuselt autoimmuunreaktsioon, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi