Vakstineerimine ja rasedus 29.03.24 / Vaktsineerimine

Külastaja küsib:

Tere tohter, tavaliselt saan külmetushaigused väga kiiresti ja olen ennast igal aastal lasknud gripi vastu vaktsineerida. Nüüd olen viies kuud rase ja mõtlen, kas vaktsineerida? Kas see beebit kuidagi ei mõjuta? Suur tänu!

Arst vastas:

Karmen Joller

dr Karmen Joller

Perearst

Kivimäe Perearstikeskus

Raseduse ajal on naise immuunsüsteem veidi muutunud, mistõttu on võimalik, et naine haigestub nakkushaigustesse tavapärasest kergemini. Seetõttu soovitatakse just rasedatel end gripi vastu vaktsineerida. Enne vaktsineerimist tuleb arstile või õele kindlasti mainida, et ootate last.