Kuidas rihtida beebi sünd kuupäevale 11.11.11

Kuidas rihtida beebi sünd kuupäevale 11.11.11

Oleks ju tore, kui lapse sünnikuupäev oleks 11.11.11, leiavad mõned vanemad.

Üks USA juhtivaid viljakuseksperte dr Jamie Grifo peab pidevalt vastama lugematutele küsimustele ja abipalvetele. Ta arvas, et pole olemas küsimust, mida temalt poleks juba küsitud, kuid paar nädalat tagasi selgus, et selles osas ei olnud tal õigus, kirjutab CNN.

„Inimesed helistavad ja küsivad, millal nad peaksid seksima, et beebi sünniks 11. novembril 2011,“ rääkis Grifo, kes on New Yorgi Ülikooli Viljakuskeskuse tegevdirektor. „Inimesed tahavad, et nende lapse sünnikuupäev oleks 11.11.2011.“

Grifo vastas, et kui rasestumine toimub 18. veebruaril, siis on sünnitähtajaks 11. november, juhul kui naisel on regulaarne 28-päevane tsükkel. Kuid beebi sünni rihtimine kindlale kuupäevale ei ole sugugi nii lihtne. Kuna naiste tsüklid on erineva pikkusega ja enamik rasedusi ei kesta täpselt 40 nädalat, siis võib ka mainitud kuupäevale järgneva nädala või kahe jooksul eostatud beebi soovitud kuupäeval ilmale tulla. Näiteks võib 11. novembril sündida ka valentinipäeval eostatud beebi.

Aga millal ootab meid järgmine selline võimalus, kui sünnikuupäeva kuus numbrit on kõik ühesugused? 11. novembril 2111. Aga selleks ajaks oleme kõik juba surnud.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada