Pikaajaline eesnaarme haigus. 01.11.07 / Uroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Prostata aastaid 50ml. Hommikul on takistustega kusemine,paeval normaalne. Tarvitan "Kamireni" alul aastaid 2ml. nuud juba 4ml. See on
praegu piisav. Kas voib,kui vaja, votta ka 6ml.paevas ?
Neeru peale on tekkinud tsust 60mm. ja kusepois on hupertrofeerunud-
trabekulaarse seinaga.
Kuidas,palun, hindate minu seisu sellise andmestiku alusel ?

Tanan.

Arst vastas:

dr Ülo Zirel

Uroloog

Põhja Eesti Regionaalhaigla, uroloogia osakond

Tere,
teie kusemise seis on ilmselt hea, kui te ise seda heaks hindate. Kamireni tavaline annus ongi 2-4 mg päevas. Võib võtta ka 6 mg, kui see kusemise paremaks teeb ja vererõk liiga madalaks ei lähe.
Kusemistakistuse objektiivseks hindamiseks neist andmeist ei piisa, tuleks ultraheli-uuringul mõõta jääkuriin (uriinihulk, mis jääb peale põie tühjendamist põide).
Neerutsüst ei ole seotud kusemishäiretega.
Ülo Zirel